WARNING:
Internet Explorer 11 and older versions are no longer supported. Update your browser to newer version or use some other browser.
0600-1-1616 Call Center Mon–Sat 9-21, Sun 11-18 (1,99 € / min. + lnc)
PARIISIN KEVÄT AVAA VIHDIN UUDEN KULTTUURIKESKUKSEN MONIPUOLISEN TAPAHTUMATARJONNAN
Lokakuussa Vihdin kirkonkylän Kirkkoniemen entiseen koulukiinteistöön avautuu kuntalaisia ja alueen yhteisöjä monipuolisesti palveleva aktiivinen ja rohkea luovien alojen klusteri ja kulttuurikeskus Vihdin Kultsa.
Tuhansia taiteen ja vapaan sivistystyön harrastuspaikkoja tarjoavan keskuksen sydämenä toimii noin 350 paikkainen moderni esittävien taiteiden näyttämö ja medialaboratorio. Monipuoliseen käyttöön suunnitellut harrastus- ja opetustilat, ravintola, sekä muuntuva esiintymistila mahdollistaa monipuolisen taide-, viihde- ja mediatuotannon yritys- sekä harrastustoiminnan kehittymisen Vihdissä ja Läntisellä Uudellamaalla.
Ensimmäinen kovan luokan konsertti uudessa tapahtumasalissa nähdään jo 12.10., kun vaihtoehtopopin suuruus Pariisin Kevät korkkaa klubimuotoisen keikkatoiminnan. Liput keikalle on nyt myynnissä!
Muusta loppuvuoden ohjelmasta tiedotetaan lähiaikoina! Voit myös lukea aiheesta lisää täältä.