WARNING:
Internet Explorer 11 and older versions are no longer supported. Update your browser to newer version or use some other browser.
0600-1-1616 Call Center Mon–Sat 9-21, Sun 11-18 (1,99 € / min. + lnc)
Flow julkistaa jälleen yhden artistilisäyksen, kun australialainen laulaja-lauluntekijä Sia vahvistaa esiintymisensä festivaalilla. Flow-keikan julkistuksen kautta Sia myöntää esiintyvänsä vihdoin vuonna 2016 useiden vuosien tauon jälkeen. Valtaisaan suosioon noustuaan hän on esiintynyt ainoastaan muutamissa tv-lähetyksissä, eikä hän silloinkaan ole paljastanut kasvojaan. Sia tunnetaan kantaaottavana artistina, joka on arvostellut muiden muassa oletusta, että naisartistien on markkinoitava ja edustettava musiikkiaan kehojensa kautta. Flow Festival järjestetään Helsingin Suvilahdessa 12.–14. elokuuta.
Sian odotettu, uusi albumi "This Is Acting" ilmestyy 29. tammikuuta. Hän on julkaissut urallaan jo kuusi studioalbumia, joista tunnetuimmat ovat vuonna 2011 ilmestynyt "We Are Born" sekä 2014 vuoden "1000 Forms of Fear" ja sen "Chandelier"-hitti. Salaperäinen artisti on yksi pop-maailman arvostetuimmista lauluntekijöistä, ja hän onkin päätynyt itse esiintymään lähes sattuman kautta. Urallaan Sia on säveltänyt useita hittejä muiden muassa Rihannalle, Katy Perrylle ja Beyoncélle.
Flow julkaisi eilen ensimmäiset artistit ensi vuoden festivaalille. Ohjelmaan ovat varmistuneet Sian lisäksi Jamie xx, M83, Chvrches, Descendents, Four Tet, Hercules & Love Affair, Thee Oh Sees, Ata Kak ja Stormzy. Lisää artistijulkistuksia on luvassa ensi vuoden alussa.
FLOW FESTIVAL 2016
Pe 12.8.2016 - Su 14.8.2016 Helsinki, Suvilahti
3 päivää Early Bird alk. 165 €, K-18
Lippujen alkaen-hintoihin sisältyy Tiketin palvelumaksu. Mahdolliset
toimitus- ja maksutapaan liittyvät kulut lisätään hinnan päälle. Tiketin
palveluhinnasto on luettavissa täältä.