VAROITUS:
Internet Explorer 11 ja sitä vanhemmat versiot eivät ole enää tuettuja. Päivitä selaimesi uudempaa versioon tai käytä jotain toista selainta.
0600-1-1616 Puhelinpalvelu ma–ti 9–19, ke-la 9-21, su 11-18 (1,99 € / min. + pvm)
Ozzy Osbournen Bark at the Moon- ja The Ultimate Sin -albumeilla soittanut ja molempien levyjen biisien tekoon osallistunut ja myöhemmin Badlands-yhtyeen kanssa blues-pohjaista hard rockia vääntänyt kitaristi Jake E. Lee saapuu yhdelle keikalle Suomeen. Jake E. Lee's Red Dragon Cartel soittaa Helsingin Virgin Oilissa tiistaina 3. kesäkuuta. Keikan ennakkoliput ovat nyt myynnissä Tiketissä.
Jake E. Leen uran ensimmäinen merkittävä kiinnitys tapahtui jo vuonna 1980, kun hän vaikutti hetken Ratt-yhtyeessä. 1980- ja 90-lukujen hullujen vuosien jälkeen kitaristi piti matalaa profiilia, joskin häneltä on ilmestynyt neljä sooloalbumia vuosien 1996 ja 2008 välillä.
Lee's Red Dragon Cartel on Jake E. Leen ensimmäinen merkittävä bändi kahteenkymmeneen vuoteen. Debyyttialbuminsa 27. tammikuuta julkaiseva orkesteri vie hard rockia uudelle tasolle, vaikuttaahan kokoonpanossa kolme muutakin rautaista metalliammattilaista: myös Beggars & Thieves -yhtyeestä tuttu basisti Ronnie Mancuso sekä nuoremman polven raskaat rockarit rumpali Jonas Fairley ja laulaja D.J. Smith.
Ti 3.6.2014 Helsinki, Virgin Oil Co.
Liput alk. 30 €, K-18
Liput myynnissä nyt
Lippujen alkaen-hintoihin sisältyy Tiketin palvelumaksu. Mahdolliset
toimitus- ja maksutapaan liittyvät kulut lisätään hinnan päälle. Tiketin
palveluhinnasto on luettavissa täältä.