OBS:
Internet Explorer 11 och äldre versioner är inte längre stödda. Uppdatera din browser till en nyare version eller använd en annan browser.
0600-1-1616 Telefontjänst mån-lör 9-21, sön 11-18 (1,99 € / min. + lna)
Legendaarinen saksalainen breakdance-ryhmä Flying Steps ja oopperaohjaaja Christoph Hagel ovat Red Bull Flying Bachin välityksellä todistaneet, että breikkaus ja kuuluisan saksalaisen barokkisäveltäjän, Johann Sebastian Bachin, musiikki sopivat täydellisesti yhteen. Helsingin Kulttuuritalolla 19. ja 20. syyskuuta koettavassa Red Bull Flying Bach -esityksessä herätetään henkiin Bachin Das wohltemperierte Klavier ("Hyvin viritetty klaveeri") ja rikotaan samalla klassisen musiikin ja nuorisokulttuurin raja-aitoja. Nuotti nuotilta, askel askeleelta, pianolla, cembalolla ja konebiiteillä. Klassinen musiikki kohtaa breakdancen - visuaalisesti ja juonen kera, huikeassa 70 minuutin spektaakkelissa.
Red Bull Flying Bach tarjoaa uskomattoman kokemuksen kaikenikäisille klassisesta musiikista ja tanssista tai breakdancesta ja hiphopista kiinnostuneille. Red Bull Flying Bach on kiertänyt menestyksekkästi loppuunmyytyjä konserttisaleja jo vuodesta 2011 ja viimeinkin mukanaan vievä esitys on saatu myös Suomeen.
RED BULL FLYING BACH
To 19.9. & Pe 20.9.2013 Helsinki, Kulttuuritalo
Liput alk. 51,50 €, ikärajaton
Tiketin voimassaolevat toimitus- ja palvelumaksut lisätään lipunhintoihin. Palvelumaksut on luettavissa täältä.