EN  FI  SV
0600-1-1616 Puhelinpalvelu ma–ti 9–19, ke-la 9-21, su 11-18 (1,99 € / min. + pvm)
Osta viralliset liput ja lahjakortit keikoille, festivaaleille, urheiluun, teatteriin, live streameihin ja muihin tapahtumiin Tiketin verkkokaupasta.
VAROITUS:
Internet Explorer 11 ja sitä vanhemmat versiot eivät ole enää tuettuja. Päivitä selaimesi uudempaa versioon tai käytä jotain toista selainta.

Pe 27.6.2025  /  Heinolan Harjupaviljonki  /  Heinola

Kärtsy Hatakka

Kärtsy Hatakka Liput

Kärtsy Hatakka tunnetaan parhaiten kansainvälisillä markkinoilla vaikuttavan Waltari-yhtyeen nokkamiehenä. Waltarin lisäksi hän on kiertänyt Suomea ympäri trubaduurina jo lähes kymmenen vuotta.

Upean laulun lisäksi Kärtsy soittaa keikoilla joko kitaraa tai pianoa, riippuen kappaleesta. Kaverina duossa on Waltarin alkuperäinen rumpali Sale. Tässä duossa on valtava energia ja katsomossa olo on kuin olisi seuraamassa isompaakin festarikeikkaa.

Setin ohjelmisto on hyvin Kärtsyn näköistä. Puolet koostuu cover-kappaleista ja puolet artistin omista sävellyksistä. Covereiden pääpaino on 90-luvun hiteissä kuten Nirvana, Red Hot Chili Peppers, Depeche Mode ja Blur. Mukaan sekoitetaan sopivassa suhteessa myös 2000-luvun materiaalia, esimerkiksi Linkin Parkin, Lady Gagan ja Paramoren muodossa. Toki myös klassikot kuuluvat illan huipentumaan ala Led Zeppelin, Queen, Bowie ja Prince.

Kärtsy tähdittää keväällä Nelosella Tähdet, tähdet -ohjelmaa kisassa, jossa Kärtsy hyppää uusiin buutseihin ja tuo upeita esityksiä yleisön eteen – oli genre mikä hyvänsä!

Facebook

Harjupaviljongilla yleisö kohtaa esiintyjät ja esiintyjät yleisönsä lähietäisyydeltä.

Tervetuloa nauttimaan ainutlaatuisesta tunnelmasta!

Tutustu Heinolan Harjupaviljongin Facebook-sivuihin!

www.harjupaviljonki.fi


Ikäraja: K-18
Aika: Ovet klo 19:00
Showtime 20:00

Esteettömyys
Avustaja pääsee tapahtumaan ilmaiseksi avustettavan kanssa samalla lipulla: kyllä
Tapahtumaan on esteetön pääsy pyörätuolilla: ei
Tapahtumapaikalla on esteetön WC: ei
Tapahtumassa on mahdollisuus induktiosilmukan käyttöön: ei
Tapahtumassa on pyörätuolikoroke: ei
Pyörätuolia käyttävää tai erityistä avustusta tarvitsevaa asiakasta pyydetään olemaan etukäteen yhteydessä
järjestäjään: Harjupaviljonki p. 040 5619522

Myynti loppuu 27.6.2025 19:30.