
Tarjoamme teille sata vuotta swingiä!
Ewa Kaarela Swing Bandin teemakonsertissa kuullaan hittejä sadan vuoden ajalta. Jazzartistit ovat kautta aikojen tarttuneet aikansa suosikkikappaleisiin ja tuoneet niihin omilla tulkinnoillaan uusia näkökulmia, svengiä ja syvyyttä.
Vanhojen tuttujen jazzstandardien ohella konsertissa kuullaan hienoja jazzversioita muun muassa Radioheadin Creep- ja Pharrell Williamsin Happy-hiteistä.
Tänä vuonna 30-vuotisjuhlaansa viettävä Ewa Kaarela Swing Band on julkaissut neljä albumia ja esiintynyt niin kotimaan klubeilla ja festareilla kuin ulkomaillakin. Yhtye on esittänyt jazzstandardien lisäksi muun muassa Toivo Kärjen ja Kaj Chydeniuksen musiikkia jazzsovituksina.
Puolalaissyntyisen Ewan taitavaa, tunteikasta ja temperamenttista esiintymistä tukee joukko kokeneita ammattimuusikoita Tampereen seudulta.
Ewa Kaarela – laulu
Saku Järvinen – piano, sovitukset
Pertti Hurmalainen – basso, sovitukset
Masa Orpana – saksofonit
Mikko Välimäki – trumpetti, flyygelitorvi
Jari Unha – rummut
Esteettömyys:
Avustaja pääsee tapahtumaan ilmaiseksi avustettavan kanssa samalla lipulla: kyllä
Tapahtumaan on esteetön pääsy pyörätuolilla: ei
Tapahtumassa on pyörätuolikoroke: ei
Pyörätuolia
käyttävää tai erityistä avustusta tarvitsevaa asiakasta pyydetään
olemaan etukäteen yhteydessä sujuvan sisäänpääsyn varmistamiseksi: Esteettömyydestä voi olla etukäteen yhteydessä ravintolan yleiseen numeroon 03 2250700.