
Pihlaja julkaisee uransa neljännen studioalbuminsa tulevana syksynä.
Koviksen kyyneleet -nimeä kantavan kokonaisuuden myötä artisti lähtee laajalle kiertueelle ympäri Suomen! Pihlajan neljäs albumi Koviksen kyyneleet raottaa entistä enemmän hänen alter egonsa “Pahan Barbin” kovaa kuorta, paljastaen samalla sen alta paljastuvan rehellisemmän ja herkemmän sisimmän.
”Kontrastit musiikissa ja ihmisyydessä ovat aina kiehtoneet minua. Tummat tuotannot ja kauniit melodiat. Albumilla kuullaankin erilaisia kontrasteja sekä kappaleiden välillä että niiden sisällä. Kaunista ja helppoa, kovaa ja uhoavaa. Albumini on matka kohti tuntevampaa minää, jossa uskallan välillä katsoa myös omia virheitäni peilistä. Edelleen itseä kiehtovat teemat kietoutuvat naiseuden linssien läpi maailman katsomiseen sekä monimutkaisiin ihmissuhteisiin”, Pihlaja kuvailee tulevaa albumiaan.
Syksyn kiertueella Pihlaja nähdään lavoilla ympäri Suomen, ja kokonaisuuteen kuuluu myös useita spessumpia levyjulkkarikeikkoja. Pihlaja tunnetaan näyttävistä liveistään, joiden tuotantoon panostetaan vahvasti ja joissa jokainen yksityiskohta on hiottu. Vangitseva esiintyminen ja lavalla mukana olevat tanssijat kruunaavat vaikuttavan livekokonaisuuden.
Liput ovelta 26 €, mikäli jäljellä.
Tiedustelut ja pöytävaraukset seurueille (4-20 hlö.): [email protected]
Esteettömyys:
Avustaja pääsee tapahtumaan ilmaiseksi asiakkaan kanssa samalla lipulla.
Tapahtumaan on esteetön pääsy pyörätuolilla.