VAROITUS:
Internet Explorer 11 ja sitä vanhemmat versiot eivät ole enää tuettuja. Päivitä selaimesi uudempaa versioon tai käytä jotain toista selainta.
0600-1-1616 Puhelinpalvelu ma–ti 9–19, ke-la 9-21, su 11-18 (1,99 € / min. + pvm)
Himos Metal Festival juhlitaan myös ensi kesänä Himoksella 11.-12.8.2023!
Esiintyjiksi on kiinnitetty HIM-yhtyeen laulajana ja keulakuvana tunnetun Ville Valon sooloyhtye VV. Valo palaa soolollaan tummanpuhuvan rockin pariin. Tästä on saatu esimakua jo keväällä ilmestyneen Loveletting sinkun myötä.
Himoksen metallijuhlissa nähdään myös The Chair, Blessed Be, Gothic Girl, Devils, Lost Boys ja uusimmasta Drive sinkustaan tunnettu helsinkiläinen goottirock-yhtye The 69 Eyes sekä tymäkkää metallia kunnianhimoisin sävellyksin tiskiin lataava Diablo. Runsaasti lisää julkistuksia on luvassa vielä syystalven ja kevään aikana.
”Metallille on selkeästi ollut tilausta Himoksen miljöössä, joka on ensiluokkainen tapahtumapaikka niin esiintyjien kuin yleisön viihtyvyyden kannalta. Alue on toimiva ja laadukkaita sekä monipuolisia ravintola- ja majoituspalveluita on tarjolla runsaasti. Tämä ja ensiluokkainen ohjelma tuovat paikalle toivon mukaan jälleen runsaslukuisen yleisön”, kommentoi promoottori Timo Isomäki.
Himos Metal Festivalin kahden päivän festivaali- ja VIP-lippujen myynti on alkanut Tiketissä.
Myös kahden päivän karavaanari- ja leirintäpaikkojen myynti on alkanut Tiketissä.
#HimosMetalFestival