EN  SV
0600-1-1616 Puhelinpalvelu ma–la 9–21, su 11-19 (1,78 € / min. + pvm)
Osta viralliset liput ja lahjakortit keikoille, festivaaleille, urheiluun, teatteriin, live streameihin ja muihin tapahtumiin Tiketin verkkokaupasta.
VAROITUS:
Internet Explorer 11 ja sitä vanhemmat versiot eivät ole enää tuettuja. Päivitä selaimesi uudempaa versioon tai käytä jotain toista selainta.

La 8.4.2023  /  Möysän Musaklubi  /  Lahti

Soilwork, Kataklysm, Horizon Ignited

Soilwork, Kataklysm, Horizon Ignited Liput

TUSKALIVE: SOILWORK JA KATAKLYSM YHTEISKIERTUEELLE SUOMEEN 4.-8.4.2023

Göteborgista kantautuvan melodisen death metallin kanta-isiin kuuluva Soilwork palaa Suomeen peräti viidelle keikalle yhteiskiertueella kanadalaisen death metal -jyrän Kataklysmin kanssa. Rundi starttaa Helsingin Tavastialta 4. huhtikuuta, josta tie vie seuraavina päivinä Jyväskylän Lutakkoon, Kuopion Sawohouseen, Joensuun Kerubiin sekä Lahteen Möysän Musaklubille.

Vuonna 1995 perustetun Soilworkin tuorein julkaisu on juuri ilmestynyt "Övergivenheten”. Albumilla on pitkän uran tehneelle yhtyeelle erityinen merkitys, sillä kyseinen levy jäi syksyllä yllättäen menehtyneen kitaristin David Anderssonin viimeiseksi tuotokseksi.

Ruotsalaisten kanssa kiertuetta tähdittää kanadalainen pitkän linjan death metal -orkesteri Kataklysm. Montrealissa jo 90-luvun alussa alkunsa saanut yhtye on koko uransa luottanut äärimmäisen death metallin voimaan. Kataklysmin viimeisin albumi on tymäkkä "Unconquered”.

Avaajana kiertueella nähdään amerikkalainen, mahtipontisen eeppistä progea tulkitseva Wilderun.
Soilwork-kiertueella vaihtuu avausbändi. Horizon Ignited korvaa Wilderunin, joka joutuu henkilökohtaisista syistä jättäytymään pois osalta kiertuetta.

www.moysa.fi


Ikäraja: K-18
Aika: Ovet klo 18:00

Lippujen varausaika 2 päivää.
Ei varauksia 25.3.2023 jälkeen.

***

Osta Möysä-paita täältä!

Klubikatsomo-lippu (sisältää keikkalipun)
- sisäänkäynti klubikatsomon ovesta, ilman jonotusta
- narikka sisältyy hintaan
- paikka klubikatsomosta josta erinomainen näkyvyys lavalle, halutessasi istumapaikka
- lippu vaihdetaan rannekkeeseen

Jekku VIP-aitio
(HUOM! Keikkaliput ostettava erikseen!)
- lippu sisältää max. 15 henkilön sisäänpääsyn aitioon. Aitiovuokra ei sisällä pääsylippuja ja eteispalvelumaksua. Sisäänkäynti aitioon ilman jonotusta.

Jallu VIP-aitio
(HUOM! Keikkaliput ostettava erikseen!)
- lippu sisältää max. 15 henkilön sisäänpääsyn aitioon. Aitiovuokra ei sisällä pääsylippuja ja eteispalvelumaksua. Sisäänkäynti aitioon ilman jonotusta

Punainen VIP-aitio
(HUOM! Keikkaliput ostettava erikseen!)
- lippu sisältää max. 10 henkilön sisäänpääsyn aitioon. Aitiovuokra ei sisällä pääsylippuja ja eteispalvelumaksua. Sisäänkäynti aitioon ilman jonotusta.

* aitiossa pääset oman porukan kesken nauttimaan keikasta. Aitiot sijaitsevat paraatipaikalla hyvällä näkyvyydellä lavalle ja se on vain teidän seurueenne käytössä koko illan. 
* Musaklubin maistuva menu on erinomainen vaihtoehto ruokailla rauhassa ennen keikkaa. 

Lisätiedot aitiovuokrauksesta: ansku(a) moysa.fi . Aitioihin on mahdollista tilata juomia ennakkoon.

HUOM! Aitio-lippuja ei voi maksaa kulttuurieduilla.

Z-YÖJUNA HELSINKIIN

Nyt pääset viikonloppuisin Helsingistä junalla sujuvasti Möysän musaklubin eli Mössön keikoille Lahteen ja heti keikan jälkeen takaisin.

Viimeinen Z-juna perjantaisin ja lauantaisin lähtee Lahdesta Helsinkiin klo 00.30 ja on perillä Helsingissä klo 01.30. Jatkossa helsinkiläisetkin ehtivät siis katsomaan Mössön perjantain ja lauantain keikan rauhassa loppuun asti. Virvoittava viiden minuutin kävely Mössöltä Lahden rautatieasemalle ja VR hoitaa loput!

Tarkista juna-aikataulut täältä.

Lipun ostaneiden asiakkaiden yhteystiedot luovutetaan järjestäjälle tiedottamista / ohjeistamista varten.

Pyörätuolilla kulku Mössölle tapahtuu henkilökunnan avustamana sisäpihan kautta. Klubilla pääsee liikkumaan pyörätuolilla rajoitetusti.

Myynti loppuu 8.4.2023 23:59.