VAROITUS:
Internet Explorer 11 ja sitä vanhemmat versiot eivät ole enää tuettuja. Päivitä selaimesi uudempaa versioon tai käytä jotain toista selainta.
0600-1-1616 Puhelinpalvelu ma–la 9–21, su 11-19 (1,78 € / min. + pvm)
Sami Yaffa ja livebändi, Tuure Kilpeläinen ja Leo Stillman esiintyjät konsertissa Natura-suojellun Puujärven hyväksi. Livebändissä soittavat Yaffan lisäksi kitaristi Linde, rumpali Janne Haavisto sekä kosketinsoittaja Burton.
Keikan tuotto menee lyhentämättömänä Puujärven vesistön tutkimus- ja suojelukäyttöön Yaffalle merkityksellisissä Karjalohjan maisemissa. Tänä vuonna hän on pyytänyt kaverinsa mukaan lavalle tekemään hyvää luonnon puolesta.
Esiintyjät, Tiketti ja muut yhteistyökumppanit tuottavat tapahtuman ilman palkkioita. Kiitos myös sinulle, että keikkalipun ostamalla pidät Puujärven puhtaana!
Konsertin järjestää Puujärven vesiensuojeluyhdistys ry, joka on alallaan Suomen vanhin. Yhdistys perustettiin Karjalohjalle heinäkuussa 1967, ja sen kohdealueena on Puujärvi valuma-alueineen. Yleishyödyllisen, voittoa tavoittelemattoman, luonnonsuojeluun keskittyvän yhdistyksen tarkoituksena on toiminta-alueensa vesistöjen ja luonnon suojeleminen sekä asukkaiden yleisen viihtyvyyden lisääminen.
Esityksen kesto noin 3 h 30 min.
Alle 10-vuotiaat ilmaiseksi.
Liput ovelta 25 €.
Myynti loppuu 9.7.2023 19:00.