VAROITUS:
Internet Explorer 11 ja sitä vanhemmat versiot eivät ole enää tuettuja. Päivitä selaimesi uudempaa versioon tai käytä jotain toista selainta.
0600-1-1616 Puhelinpalvelu ma–la 9–21, su 11-19 (1,78 € / min. + pvm)
Oasis-tähti Liam Gallagher esiintyy tulevana kesänä Kaisaniemessä 28. kesäkuuta. Mukana myös Billy Idolin tähdittämä Generation Sex, U2 Bonon pojan yhtye Inhaler sekä Ismo Alanko.
Oasiksen riveissä maailmantähteyteen noussut Liam Gallagher palaa Suomeen kesäkuussa! Helsingin Kaisaniemessä kesäkuun 28. päivänä nähtävä keikka on Liamille sooloartistina kolmas. Viimeksi miehen piti esiintyä Ilosaarirockissa kesällä 2022, mutta valitettavasti tuo esiintyminen peruuntui Liamin sairastuttua. Oasis puolestaan on esiintynyt Suomessa vain kerran, vuonna 2000.
Tällä hetkellä yli 1,3 miljoonaa kuukausikuuntelijaa yksinomaan Spotifyssä keräävän Gallagherin kolmas sooloalbumi C’mon You Know ilmestyi viime vuoden toukokuussa, ja tuleva esiintyminen Helsingissä on myös osa tämän levyn kiertuetta.
Liam Gallagher
Generation Sex
Inhaler
Ismo Alanko
Kaisaniemen puisto 28.6.2023 K-18
Liput myynnissä nyt!