VAROITUS:
Internet Explorer 11 ja sitä vanhemmat versiot eivät ole enää tuettuja. Päivitä selaimesi uudempaa versioon tai käytä jotain toista selainta.
0600-1-1616 Puhelinpalvelu ma–la 9–21, su 11-19 (1,78 € / min. + pvm)
Tervetuloa kannustamaan Honka menestykseen!
To 29.9. 18:00 FC Honka - HJK
To 6.10. 17:45 FC Honka - FC Inter
Su 16.10. 17:00 FC Honka - FC Haka
Stadionin lipunmyyntipiste löytyy Esport Arenan pääoven edestä. Myös noudettavien lippujen piste sijaitsee samassa paikassa.
Muut lähimmät lipunmyyntipisteet sijaitsevat Urheilupuiston metroasemalla, sekä Esport Centerin ja Arenan kahvioissa.
Jonojen välttämiseksi suosittelemme ostamaan liput etukäteen Tiketistä. Lippuja on Tiketissä myytävänä ottelun loppuun saakka.
Inva-katsomot säilyvät entisillä paikoillaan. Loungen terassilta löytyy kenttätasossa oleva viiden paikan invakatsomo (pääkatsomon Esport Arenan puoleisessa päädyssä).
Stadionin toinen invakatsomo sijaitsee pääkatsomon Urheilupuistontien puoleisessa päädyssä. Stadionalueelta löytyy invavessoja.
TÄRKEÄÄ! Saavuthan ottelutapahtumiin ajoissa. Älä saavu otteluun, jos tunnet itsesi sairaaksi tai sinulla on minkäänlaisia oireita. Nauti tällöin ottelusta Ruutu+:n välityksellä.
Kiitos, että olet mukana tekemässä turvallista ottelutapahtumaa!
#MeOllaanHonka
Ennakkohintaisten lippujen myynti päättyy kun päivä vaihtuu ottelupäiväksi. Tämän jälkeen lippuja myydään porttihinnoilla.
Pääkatsomo sekä aurinkokatsomo ovat katettuja katsomoita. Aurinkokatsomo on kokonaan numeroimaton.
VIP-lippu sisältää istumapaikan sekä tarjoilun VIP-katsomossa.
Alle 6-vuotiaat veloituksetta.
***
2022 yleiset sopimusehdot otteluun saapuville:
Ostamalla
Esport Hongan ottelulipun sitoudut noudattamaan Veikkausliigan yleisiä
sopimusehtoja, jotka on tehty jalkapallo-ottelun läsnäolijoiden
viihtyvyyden ja turvallisuuden varmistamiseksi. Ottelulipun ostamalla
hyväksyt yleiset ehdot. Sopimusehtojen laiminlyönti tai rikkominen voi
johtaa ehtojen mukaisiin vahingonkorvaus- tai rankaisutoimenpiteisiin.
Sopimusehtoihin pääset tästä.
Lipun ostaneiden asiakkaiden tiedot kerätään ja luovutetaan järjestäjälle myöhempää ohjeistamista ja tiedottamista varten.