EN  SV
0600-1-1616 Puhelinpalvelu ma–la 9–21, su 11-19 (1,78 € / min. + pvm)
Osta viralliset liput ja lahjakortit keikoille, festivaaleille, urheiluun, teatteriin, live streameihin ja muihin tapahtumiin Tiketin verkkokaupasta.
VAROITUS:
Internet Explorer 11 ja sitä vanhemmat versiot eivät ole enää tuettuja. Päivitä selaimesi uudempaa versioon tai käytä jotain toista selainta.

Pe 8.9.2023  /  Raahesali  /  Raahe

Esko Rahkonen musiikkinäytelmä

Esko Rahkonen musiikkinäytelmä Liput

tapahtumataloraahe.fi


Ikäraja: Ikärajaton
Aika: klo 18:00
Ovet klo 17:00


Esko Rahkosen musiikkinäytelmä

Musiikkinäytelmä vie katsojan Eskon nuoruusvuosiin ja aikakauteen, jolloin Esko nousi yhdeksi Suomen tunnetuimmista artisteista. 

Yleisö voi elää ja tuntea uudelleen oman nuoruutensa unohtumattomat hetket Eskon laulujen parissa. Näytelmässä tulkitaan kruunaamattoman kuninkaan levyttämiä kappaleita, muun muassa "Syvä kuin meri", "Kotiseutu Pohjolassa" ja monia muita hittejä. 

Näytelmässä esiintyvät tangokuninkaat Petri Hervanto ja Jarno Kokko, tangoprinssi 2006 Jarno Itkonen ja iskelmätähti J. Eskelinen. Säestyksestä vastaa Legenda -orkesteri kapellimestarinaan Seppo Rehnström.

Käsikirjoitus Katja Karisukki, ohjaus Tuomo Salmela, tuotanto Viihdeohjelmat.

Esityksen kesto 2 tuntia sisältää väliajan.

LIPUT:

Hinnat sisältävät palvelumaksun 2,50 €

37,00 € peruslippu
35,00 € eläkeläiset
37,00 € pyörätuolipaikka ja saattaja
33,00 € ryhmät (min. 10 hlö)
- ryhmät 30 hlö / kaksi vapaalippua

Tapahtumatalo Raahen ovet avataan tuntia ennen esitystä.
Pidäthän alennuksiin oikeuttavan kortin mukanasi

Tapahtuman järjestää Simeros Oy

Tapahtuman turvallisuusohje:
- Tulethan Tapahtumatalo Raaheen vain terveenä ja oireettomana.
- Yski hihaan tai kertakäyttöiseen nenäliinaan.
- Tulethan ajoissa tilaisuuksiin, niin vältymme jonoilta.









Myynti loppuu 8.9.2023 18:00.