VAROITUS:
Internet Explorer 11 ja sitä vanhemmat versiot eivät ole enää tuettuja. Päivitä selaimesi uudempaa versioon tai käytä jotain toista selainta.
0600-1-1616 Puhelinpalvelu ma–pe 9–21, la 11-21, su 11-19 (1,78 € / min. + pvm)
Grammy-ehdokas, palkittu jazz-laulaja ja Broadway-näyttelijä Cyrille Aimée hurmaa kuulijat G Livelab Tampereen konsertissaan heinäkuussa!
Ranskalaissyntyinen Cyrille Aimée on asettunut New Yorkiin ja kohonnut yhdeksi sukupolvensa hehkutetuimmista jazzlaulajista. Hän on improvisaation mestari, jolle ranskalais-dominikaaniset juuret sekä kiinnostus gypsy jazziin toimivat loppumattomina inspiraation lähteinä.
The New York Times on kuvannut Aiméeta yhdistelmäksi Michael Jacksonia ja Sarah Vaughnia, nousevaksi tähdeksi jazzlaulajien galaksissa. Grammy-ehdokkuutensa lisäksi hän on voittanut Montreux Jazz Festivalin laulukilpailun ja Sarah Vaughnin kansainvälisen jazzlaulukilpailun.
G Livelab Tampereella laulajatähti esiintyy Dave Tokanowskyn (piano) ja Matteo Bortonen (basso) kanssa.
“Even if a person comes late to the Cyrille Aimee party, at least they come to the party; and, dudes, it is worth the wait, worth the trip, and worth the time it will take to go back and buy every Cyrille Aimee cd already released, and watch every Cyrille Aimee video on Youtube.”
- Broadway World
Lipun hinta sisältää 3 € eteispalvelumaksun.
Alaikäiset musiikin ystävät ovat tervetulleita seuraamaan G Livelabin keikkoja aikuisen seurassa. Alle kouluikäiset pääsevät keikoille maksutta, muille liput ovat normaalihintaisia.
***
Tutustu ajantasaisiin turvallisuusohjeisiin täällä:
www.glivelab.fi/tampere/turvallisuus