HUOM! Antti Lötjönen Quintet East -keikka G Livelabissa 29.4.2020 on siirtynyt, uusi päivämäärä on 4.2.2021. Huhtikuun konserttiin ostetut liput käyvät sellaisenaan korvaavassa konsertissa 4.2.2021.
Mikäli uusi päivämäärä ei sovi, ostetut liput voi palauttaa 3.5.2020 mennessä.
______________________
Maamme keskeisimpiin jazzmuusikoihin lukeutuva basisti Antti Lötjönen julkaisee huhtikuussa odotetun soolodebyyttinsä. G Livelabin lavalla koetaan erityislaatuinen hetki, kun levynjulkaisun humun lisäksi nelikymppisiään juhliva Lötjönen johtaa Suomen eturivin jazztaiteilijoista koostettua kvintettiä. Lötjönen on ehtinyt ahkeroida yli sadalla jazzlevytyksellä ja ansioluettelosta löytyy muun muassa Ilmiliekki Quartet, The Five Corners Quintet, Aki Rissanen Trio, 3TM, Jukka Perko Tritone, Ricky-Tick Big Band, Timo Lassy Band, Verneri Pohjola Quartet ja Mikko Innanen Autonomus.
Lipun hinta sisältää 3 € eteispalvelumaksun.
Alaikäiset musiikin ystävät ovat tervetulleita seuraamaan G Livelabin keikkoja aikuisen seurassa. Alle kouluikäiset pääsevät keikoille maksutta, muille liput ovat normaalihintaisia.
***
G LIVELAB TAMPERE - TURVALLISUUSOHJE
G Livelabin tapahtumat toteutetaan rajoitetulla 70 hengen yleisökapasiteetilla. Olemme järjestäneet pöytien tai pöytäryhmien välille metrin turvavälit. Ennakkojärjestelyillä, turvaväleillä ja tehostetulla hygienialla takaamme asiakkaille, esiintyjille ja henkilökunnalle mahdollisimman turvallisen tilaisuuden. Tartuntariskin minimoiminen on kuitenkin järjestäjän, esiintyjien ja asiakkaiden yhteinen velvollisuus. Pyydämmekin sinua noudattamaan ohjeistustamme: