PUHELINPALVELU 0600-1-1616 MA–SU 9–21 (1,69 € / min. + pvm)

Uutiset - Rap-artisti Action Bronson palaa HelsinkiinLisää uutisia »

8.2.2012 23:34
Viime syksynä Kuudennella Linjalla hurmannut queensiläinen Action Bronson esiintyy Helsingin Virgin Oilissa pääsiäistorstaina 5. huhtikuuta. Artistin vuonna 2011 julkaistuja pitkäsoittoja "Dr Lecter" ja "Well-Done" seuraa neljä tänä vuonna julkaistavaa albumia, jotka on tuotettu The Alchemistin, Tommy Masin, Harry Fraudin ja Lex Lugerin kanssa. Monesti lyyrisesti ja tyylisesti Wu-Tang Clanin Ghostface Killahiin verrattu Action Bronson on paljon hiphop-piireissä puhuttanut lupaava nousija.

Action Bronsonin kerronnan ohella juhlitaan Super Jannen "Stylettii"-albumin levyjulkkareita. Super Janne on helsinkiläinen hiphop-, rap- ja soul-artisti, jokta tunnetaan myös säveltäjänä, tuottajana ja muusikkona. Kyseessä on vuoden 2007 kovimpiin tulokkaisiin kuuluvan, suomen De La Souliksi tituleeratun artistin neljäs pitkäsoitto.

Suomalaisesta undergroundista nähdään 2000-luvun musiikillisena nerona noteerattu, Ceebrolistiksista, Serkkupojista, sekä Julma-Henrin ja monen muun projektin taustalta tuottaja Koksu Koo, kahden vuoden 2011 mielenkiintoisimman soolojulkaisijan DJ Kridlokin ja Eevil Stöön seurassa.

To 5.4.2012 Helsinki, Virgin Oil Co.
Liput alk. 16,50 €, K-18

Tiketin voimassaolevat toimitus- ja palvelumaksut lisätään lipunhintoihin. Palvelumaksut on luettavissa täältä


Bookmark and Share